22.8 C
Prizren
E hënë, 5 Qershor, 2023

ZYRTARE: Roma me pronarë të ri, shitet për 591 milion euro

James Pallota ka vendosur ta shesë Romën dhe tani ka një marrëveshje zyrtare, që është komunikuar edhe nga vetë klubi italian. Tashmë pronësinë e ka marrë Friedkin Group, që do të jetë aksioneri kontrollues i Romës me 86.6 për qind të aksioneve.

I gjithë transaksioni bërë kap shifrën e 591 milion eurove dhe duhet bërë deri në fund të muajit gusht. Marrëveshja është nënshkruar dhe deri me 17 gusht pronarët aktualë duhet të derdhin një pjesë të parave, ndërsa deri në fund të gushtit shumën e plotë.

 

Nëse nuk ndodh, atëherë marrëveshja prishet. Gjasat që kjo të ndodhë janë të pakta, ndaj pritet që Roma të ketë një president të ri dhe ai do të jetë Dan Friedkin, CEO i Friedkin Group.

Më Shumë

Zyrtare: Benzema largohet nga Real Madridi pas 14 vjetësh

Real Madridi e ka konfirmuar largimin e sulmuesit Karim Benzema nga klubi. Ata njoftuan për largimin e Topit të Artë përmes një komunikate në platformat...

Berisha: S`durohet deri në pafundësi Serbia, një ditë do t`i vije fundi durimit

Sekretari i Nismës, Zafir Berisha, ka bërë me dije se Kosova një ditë do të jetë e detyruar për një operacion të madh policor...

Lajmet e Fundit