25.8 C
Prizren
E premte, 2 Qershor, 2023

Zyrtare: Të pakënaqurit e Vetëvendosjes me parti të re, ja emrat

Të pakënaqurit e Lëvizjes Vetëvendosje pritet që të formojnë një parti të re e cila do të quhet “Fraksion+”.

Burime të “Zërit” mësojnë se ky rigrupim është duke ndodhur për shkak të pakënaqësive dhe trajtimit në LVV.

Emrat që do t’i prijnë kësaj partie do të jenë: Ajnishahe Halimi, ish-koordinatorja e degës së Vetëvëvendosjes në Skendera, Arben Gecaj, ish-koordinator në Deçan, Fatos Aliu, Leon Duhanaj, Agim Lajdhiza si dhe disa persona të tjerë.

Ndryshe, është paralajmëruar që sot gjatë ditë “Fraksion+” do të dal me një komunikatë për opinion publik.

Më Shumë

Rama premton pushime unike pas jehonës së CNN-it për turizmin në Shqipëri

Media prestigjioze amerikane “CNN” e ka renditur Shqipërinë si një ndër 12 destinacionet turistike të kësaj vere. Përmes një postimi në Facebook, Kryeministri Edi Rama...

Vetaksident në Rahovec, lëndohet ngasësi i automjetit

Një vetaksident ka ndodhur në rrugën “Shkodrani” në Rahovec, ku është lënduar ngasësi i automjetit. Këtë për Klankosova.tv e konfimuar edhe zëdhënësi i policisë për...

Lajmet e Fundit