3.3 C
Prizren
E martë, 31 Mars, 2020

Rrëfehet Rashica: S’jam kurrë i kënaqur me veten

Sulmuesi kosovar i Werder Bremenit, Milot Rashica, e fitoi vendin e katërt në listën e sulmuesve më të mirë në Bundesligë, të publikuar nga mediumi i madh gjerman sportiv, Kicker.

Mirëpo, përkundër kësaj, ai ka thënë se ende nuk është i kënaqur me veten dhe se do edhe më shumë.

Çdo gjashtë muaj, Kicker e publikon listën e lojtarëve më të mirë në Bundesligë si dhe atë të lojtarëve më të mirë gjermanë që luajnë në vendet e huaja, duke i ndarë në katër kategori:“Klas botëror”, “Klas ndërkombëtar”, “Rrethi i gjerë” dhe “Fusha e vizionit”.

Sot, revista gjermane sportive e ka publikuar listën e lojtarëve më të mirë në Bundesligës, bazuar në paraqitjet e futbollistëve në pjesën e parë të sezonit 2019/20. Rashica është radhitur i katërti në listën e sulmuesve.

Këtë radhitje, kosovari e fitoi falë paraqitjeve mbresëlënëse të tij, pasi që kontribuoi me shtatë gola dhe tri asiste në 13 ndeshjet e zhvilluara në kuadër të ligës elitare gjermane në pjesën e parë të sezonit 2019/20.

Megjithatë, 23-vjeçari nga Vushtrria kërkon edhe më shumë nga vetja, duke thënë se nuk është asnjëherë i kënaqur me veten.

“Unë s’jam kurrë i kënaqur. Gjithmonë dua më shumë. Nëse i kam shënuar dhjetë gola, atëherë dua t’i kem 15. Nëse i kam shënuar 15, atëherë i dua 20. Mendoj se jam në rregull, por shpresoj t’i shënoj edhe disa gola të tjera këtë sezon”, ka thënë Rashica.Përderisa Rashica ka qenë në superformë, Bremeni nuk ka radhitje fare të mirë. Klubi gjerman radhitet në pozitën e 17-të në tabelën e Bundesligës, me vetëm 14 pikë të grumbulluara. Por, Rashica s’besoj se rezultati i klubit në Bundesligës varet nga ai dhe golat e tij.“Jo, unë nuk mendoj ashtu. Ne kemi shumë futbollistë që mund t’i vendosin ndeshjet për ne. Ne mund të arrijmë vetëm së bashku dhe nuk varemi nga një apo dy lojtarë”.Rashica e ka rastin ta dëshmojë veten sërish kur të luajë për Bremenin në fundjavë, të shtunën në orën 15:30, në ndeshjen kundër Fortuna Dusseldorfit si mysa

- Advertisement -

Më Shumë

Uhh Emily…! Modelja pozon guximshëm pas perdes

Një dush i ngrohtë, e mbuluar  vetëm nga një perde është ajo çfarë ka relaksuar Emily Ratajkowski në këto ditë karantine. Emily di si të...

Këto janë dënimet, nëse i kundërshtoni masat e qeverisë për koronavirusin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka marrë vendim për masa të reja për luftimin e koronavirusit në vend. Ndër to janë: Ndalimi i qarkullimit i...

Stavileci: Ka import të vazhdueshëm të grurit, nuk ka nevojë për panik

Dogana e Kosovës edhe në këtë kohë të pandemisë ka vazhduar me aktivitetet e saj në zhdoganimin e mallrave. Adriatik Stavileci, zëdhënësi i Doganës së...

COVID-19/ Bruno Mars dhuron 1 milion dollarë për punëtorët që humbën punën

Bruno Mars ka dhuruar 1 milion dollarë në fondin e punonjësve MGM pas mbylljes së rezidencës së tij në Los Vegas për shkak të...

Shërohet pacienti i parë me koronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se një person i konfirmuar më parë pozitiv me koronavirus, tashmë ka dalë negativ. Por, IKSHPK’ja...

Erdogan: Pagën time për 7 muaj do t’ia fali popullit tim

Presidenti i Republikës së Turqisë sot në një komunikatë për media e hapi kampanjën ” Solidariteti Kombëtar”. Situata në Turqi po vështirësohet dita ditës për...

Në Suharekë kafen e shërbejnë me dron

Në këto ditë izolimi në gjithë botën, edhe në Kosovë, kur të gjithë qytetarët për shkak të masave të Qeverisë së Kosovës janë të...

Interi i thërret lojtarët të kthehen në Itali

Ndonëse në të gjithë Italinë mbizotëron pesimizmi se do të jetë gati-gati e pamundur që të përfundojë sezoni aktual, I ndërprerë për shkak të...

Ambasadorja e “Agimit” të Prizrenit

“Rrugën drejt teatrit e nisa në Prizren”, do të kujtonte aktorja Leze Qena fillet e karrierës së saj, në ditën e 6 nëntorit të...

Cannavaro e ngacmon, Pirlo: Unë te Juventusi? Mua po më pret Barcelona!

Andrea Pirlo dhe Paolo Cannavaro kanë argëtuar tifozët në një bisedë “live” që ata kanë bërë së bashku në “Instagram”. Fituesi i “Topit të Artë”...

Lamtumira me duartrokitje për aktoren emblematike Leze Qena

Jehona e tingujve të saksofonit kumbonte më shumë sesa që do të kumbonte në rrethana të tjera. Në qetësinë pllakosëse që ka mbërthyer Prishtinën,...

Dogana njofton bizneset për importet

Njoftim për subjektet prodhuese që janë të pajisura me autorizime për lirime në import. Komisioni për lirime në import, me qëllim të zbatimit të nenit...

“Boll u morët me Neymar, po zbaton rregullat”, reagon agjenti i brazilianit

Neymar la Parisin disa ditë më parë për të vazhduar periudhën e izolimit në Brazil. Sulmuesi i PSG-së krijon gjithmonë lajm dhe Mundo Deportivo,...

Prizren: Hajnit i humbin paratë gjatë arratisjes

Një shtetas turk në Prizren gjatë ditës së djeshme është futur në një këmbimore në Prizren, duke e sulmuar fizikisht punëtoren e këmbimores dhe...

Tre fëmijë në Malishevë të prekur me koronavirus

Kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, ka konfirmuar për Televizionin T7 se në mesin e të prekurve nga koronavirusi në këtë komunë ka...

95 vjet nga vdekja e Bajram Currit

Më 29 mars 1925, në shpellën e Dragobisë vdiq heroikisht luftëtari Bajram Curri, Heroi i Kombit. Për këtë humbje të madhe Faik Konica shkruante në...

Lajmet e Fundit

Haskuka njofton se i infektuari që rezultoi pozitiv sot në Prizren, kishte ardhur nga një shtet tjetër

Sot u raportuan edhe dy raste me koronavirusin Covid-19 në Kosovë, duke çuar numrin në 108. Njëri prej tyre ishte nga Prizreni, që edhe shënoi...

Limaj kujton masakrën e Burimit, bën thirrje të hetohet secila masakër në Kosovë

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka kujtuar sot dhjetëra martirë të cilët u vranë mizorisht në fshatin Burim të Malishevës, nga ana e...

Teqeja e Madhe e Halvetive në Rahovec dhuroi 100 pako ushqimore dhe 100 thasë miell

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka bërë me dije se Teqeja e Madhe e Halvetive, përkatësisht prijësi i saj, Shejh Besim Shehu,...

Rasti i parë në Prizren, i infektuari me COVID 19 erdhi para 14 ditësh nga Bullgaria

Në Prizren sot është konfirmuar rasti i parë me koronavirus. I infektuari është i moshës 58-vjeçar dhe se ka ardhur nga Bullgaria. Detaje rreth...

Arrestohen dy persona në Mazrek të Hasit, nuk respektuan orën policore

Dy persona janë arrestuar në fshatin Mazrek të Hasit, pasi që nuk kanë respektuar orën policore. “Janë arrestuar dy meshkuj kosovarë të cilët nuk kanë...