2.8 C
Prizren
E shtunë, 4 Dhjetor, 2021

Policia e Kosovës ka njoftuar se janë raportuar pesë raste të dhunës në familje. Rastet e dhunës në familje kanë ndodhur në Prishtinë, Graçanicë, Gllogoc, Prizren, Deçan. Prishtinë 02.12.2021 – 22:45. Viktima...

Supremja ia refuzon ankesën Vetëvendosjes për zgjedhjet në Prizren

Gjykata Supreme e ka refuzuar si të pabazuar ankesën e Lëvizjes Vetëvendosje ndaj Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, lidhur me pretendimet për parregullsi...

Ngritet aktakuzë ndaj një personi në Prizren për posedim dhe shitje të narkotikëve

Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit A.Sh., për shkak të dyshimit të bazuar mirë se...

Malishevë/ Dënohet me 9 muaj burgim me kusht i akuzuari pasi pranoi fajësinë për legalizim të përmbajtjes së rreme

Sinan Gashi, i akuzuar për legalizim të përmbajtjes së rreme, është dënuar me nëntë muaj burgim me kusht nga Gjykata Themelore në Gjakovë, dega...

Opinione

Aktualitet

Operacion policor kundër trafikimit me njerëz – kontrollohen 43 lokale, ndërsa mbyllen 8

Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria për hetimin e trafikimit me qenie njerëzore (DHTQNJ) ka intensifikuar aktivitetet e saj në terren me qëllim të marrjes...

Vendet që do të mbesin pa rrymë në Prizren, ky është orari i ndërprerjeve

KEDS ka njoftuar për zonat që do të përballen me mungesë të energjisë elektrike. Përmes një komunikate për media, KEDS ka bërë të ditur se...

Kaq gjoba trafiku janë shqiptuar në 24 orët e fundit në Kosovë

1 mijë e 310 gjoba trafiku janë shqiptuar në 24 orët e fundit në vendin tonë. Gjatë kësaj periudhe, janë shqiptuar edhe 242 gjoba për...

Prizren/ Një muaj paraburgim një personi për rrezikimin e trafikut publik

Gjykata Themelore në Prizren ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej tridhjetë ditë, ndaj të pandehurit G.H., për shkak të dyshimit të bazuar...

Latifi jep betimin si kryetar i Rahovecit

Kryetari i rizgjedhur i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, sot ka dhënë betimin për kryetar të kësaj komune. Latifi në seancën inauguruese të Kuvendit Komunal...

Ekonomi

Oda e Hotelerisë kundërshton masat e qeverisë, paralajmëron protesta

Oda e Hotelerisë dhe Turizmit e Kosovës ka kritikuar vendimin e mbrëmshëm të Qeverisë së Kosovës për masat anti-COVID, ndërkohë që ka kërkuar nga...

Tërheqja sërish e mjeteve mund të politizohet, kërkohet nga Trusti t’i kthehen në vend investimet

Mbi 132 milionë euro kthim në investime ka realizuar Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës nga janari deri në shtator të këtij viti, edhe...

Mbi 2 mijë e 600 biznese të mbyllura në Kosovë për shkak të pandemisë

Për nëntë vjet, Arben Jonuzi ka udhëhequr një biznes në sektorin e akomodimit në Prishtinë. Dy banesa të marra me qira i ka shndërruar...

Sport
Sport

Mrekullia e Bernës: Shuhet “heroi” i fundit – Horst Eckel

Federata Gjermane e Futbollit (DFB) njoftoi të premten e 3 dhjetorit se Horst Eckel, heroi i fundit dhe kampioni i botës në vitin 1954, ndërroi jetë në moshën 89-vjeçare. Eckel...

Prokurorët po hetojnë shitjen e Cristiano Ronaldos

Dekret i ri kërkimi dhe sekuestrimi si pjesë e hetimit nga Prokuroria Publike e Torinos për llogaritë e Juventusit . Për ta bërë të ditur,...

Messi pasi e pranoi çmimin e golashënuesit më të mirë: “Çmenduri, as që e imagjinoja”

Lionel Messi iu dorëzua pak ditë më parë trofeu Pichichi, që i jepet golashënuesit më të mirë të kampionatit spanjoll. Argjentinasi ka postuar një imazh...

Hulk dhe Diego Costa ndihmojnë Atletico Mineiro-n të shpallet kampion i Brazilit pas gjysmë shekulli

Skuadra e Atletico Miniero-s është shpallur kampion i Brazilit, pas një pritje prej plot 50 vjetësh. Titullin e fundit dhe të njëkohësisht të parin në...

Siguri

Kulturë

Dhjetë vjet nga vdekja e Sabri Godos

Sabri Godo ishte një ndër politikanët më të njohur në Shqipëri, shkrimtar dhe skenarist. Më datë 3 dhjetor 2011, Sabri Godo u nda nga...

Rozë

Botë & Rajoni

Firence: Elona Kalesha në gjyq për vrasjen dhe fshehjen e eshtrave të çiftit Pasho

Elona Kalesha, 36-vjeçarja me origjinë shqiptare, do të dalë para gjyqit më 15 shkurt të vitit 2022. Ajo akuzohet për vrasjen e prindërve të ish...

Dënohet mësuesja që kreu marrëdhënie seksuale me shokun adoleshent të djalit të saj

Një mësuese është burgosur për më shumë se gjashtë vjet pasi joshi shokun adoleshent të djalit të saj dhe kreu marrëdhënie seksuale me të...

Shqiptohen 100 vjet burg për vrasjen e gazetarit serb

Me 100 vjet burgim në total, janë dënuar ish-pjesëtarët e Shërbimit të Sigurimit Shtetëror të Serbisë, për vrasjen e gazetarit, Sllavko Quruvija. Trupi gjykues i...