34.7 C
Prizren
E enjte, 5 Gusht, 2021
- Advertisement -

Lajme

Kjo është përbërja e re e Kryesisë së PDK-së (Emrat)

Partia Demokratike e Kosovës ka plotësuar sot Kryesinë e re të kësaj partie. Kryetari Memli Krasniqi ka lexuar emrat e anëtarëve të rinj që janë: Nënkryetarë:...

Kryeziu: Më shumë gra kandidate për kryetare të komunës

Drejtori ekzekutiv i Institutit Demokratik të Kosovës (KDI), Ismet Kryeziu, ka kërkuar nga partitë politike që të kandidojnë më shumë gra kandidate për kryetare...

Nagavci mesazh mësimdhënësve që po hezitojnë t’i marrin vaksinat: S’ka mësim fizik pa vaksinim

Ka një numër të konsiderueshëm të mësimdhënësve të cilët nuk janë vaksinuar. E për të nisur  procesin mësimorë fizikisht në shtator duhet të plotësohen edhe...

Moti për sot: Me vranësira dhe erë, pasdite rrebeshe shiu e bubullima

Parashikimi i motit për sot. 5.08 – Paradite me kthjellime. Ditën vransirat do të shtohen, e do të fryjë edhe erë e fuqishme nga jugperëndimi....

Burgim deri në 10 vjet për zjarrvënie të qëllimshme

Si pasojë e zjarreve që kanë përfshirë rajone të ndryshme të Kosovës në javën e fundit, një qytetar i Malishevës ka vdekur. Policia e Kosovës...

Shpërthejnë vatra të reja të zjarrit në Malishevë

Pasditen e sotme, në fshatin Lladrovc të Malishevës kanë shpërthyer dy vatra zjarri fushore dhe malore, mirëpo të njëjtat janë lokalizuar nga zjarrfikësit dhe...

“U paraqit si agjent i AKI-së, i luajti dy role” – si tentoi ta mashtrojë suharekasi familjen e biznesmenit të zhdukur

Gjykata Themelore e Prishtinës sot ia ka caktuar masën e paraburgimit S.G., i cili dyshohet se ka mashtruar familjen e Bedri Rexhepit, i cili...

Belgjika planifikon t’i dhurojë Kosovës vaksina AstraZeneca

Belgjika ka planifikuar të dhurojë një total prej katër milionë dozash të vaksinës Covid-19, në vendet e treta, deri në fund të vitit 2021. Kështu...

Gjendja me zjarre në Malishevë, e qetë, por apelohet për kujdes të shtuar

Situata me zjarre në territorin e komunës së Malishevës është e qetë dhe nën kontroll të plotë, përderisa edhe zjarret e dy ditëve më...

Mbi 100 aksidente trafiku në Kosovë në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar 114 aksidente trafiku, ka njoftuar Policia e Kosovës. Prej tyre 76 ishin me dëme materiale,...

Lajmet e Fundit