29.8 C
Prizren
E enjte, 5 Gusht, 2021
- Advertisement -

Siguri

Prangosja e 2 personave në Prizren / Çka gjeti policia në vendin e ngjarjes

Sot në lagjen “Tusus”  Prizren janë arrestuar dy persona pasi të njëjti dyshohet se kanë kryer veprat penale “Lëndim i lehtë trupor” dhe “Armëmbajtje...

Deklarohen të pafajshëm ish-përfaqësuesit ligjorë të Komunës së Prizrenit, të akuzuar për korrupsion

Arben dhe Shqipëron Krasniqi janë deklaruar të pafajshëm në shqyrtimin fillestar të mbajtur të enjten, në Gjykatën Themelore të Prizrenit. Të pandehurit Krasniqi po akuzohen...

Rrahje masive në një lokal, arrestohen gjashtë persona në Prizren

Policia e Kosovës ka arrestuar gjashtë persona në Prizren për lëndim të rëndë trupor. Persona e arrestuar M. XH 1994, E. A. 1995, D. K...

Mbi 100 aksidente trafiku në Kosovë në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar 114 aksidente trafiku, ka njoftuar Policia e Kosovës. Prej tyre 76 ishin me dëme materiale,...

Vdes një person në Malishevë, ngulfatet nga tymi derisa po provonte ta shpëtonte stallën që po digjej

Një person ka vdekur në fshatin Novosellë të Malishevës. Vdekja dyshohet të ketë ardhur nga ajri i tymosur pasi që viktima kishte shkuar tek stalla...

Kapet me dy armë të gjata në Prizren, prangoset nga policia

Një person është shoqëruar në stacion policor në Prizren, sot rreth orës 15:00, nën dyshimin se ka kryer veprën penale “Mbajtje në pronësi, kontrolle...

Aksioni “Alkooli”, Policia shqipton 47 tiketa për shoferët në Prizren

Policia Rajonale në Prizren ka filluar me zbatimin e planit operativ “Alkooli”, një aktivitet i përbashkët të NJRKRR me Stacionet Policore- Prizren, Prizren-Veri dhe...

Prizren, gruaja rrahet nga i biri bashkë me nusen

Një rast i dhunës në familje është denoncuar në polici gjatë së hënës. Sipas raportit 24-orësh, viktima femër pas një mosmarrëveshjeje është sulmuar fizikisht nga...

Policia jep detaje për zjarrin që përfshiu 20 vetura buzë magjistrales Gjakovë-Prizren

Rreth 20 vetura të parkuara në një pikë grumbullimi për pjesë janë përfshirë nga zjarri në magjistralen Gjakovë-Xërxë-Prizren. Policia për Telegrafin ka thënë se ngjarja...

Rrahje mes disa personave në një lokal në Prizren

Një rrahje mes disa personave ka ndodhur në një lokal në Prizren. Policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka takuar gjashtë viktima kosovarë,...

Lajmet e Fundit