2.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023
- Advertisement -spot_img

Shpallje

Asociation “Loyola-Gymnasium” shpall konkurs për një mësimdhënës/e të lëndës së matematikës

Asociation “Loyola-Gymnasium” shpall të lirë këtë vend pune: Një mësimdhënës ose mësimdhënëse për lëndën e matematikës. Kandidati duhet të fillojë punën më 09.01.2024 deri më 30.06.2024,...

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

Ka 10 vjet që mobilieria “Eli-Edona” vepron suksesshëm në Prizren. Shtëpi, banesa e zyra të shumta në Kosovë dhe në vende të ndryshme të botës...

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

RENELUAL TAHIRI prezanton  banesa në kompleksin “Green Avenue” Blloku B ! Për më shumë informata na vizitoni në pikën tonë të shitjes përballë ‘Premium Park...

Asociation “Loyola-Gymnasium” shpall konkurs për një mësimdhënës/e për lëndët filozofi, sociologji dhe psikologji

Asociation “Loyola-Gymnasium” shpall të lirë këtë vend pune: Një mësimdhënës ose mësimdhënëse për lëndët filozofi, sociologji dhe psikologji Kandidati duhet të fillojë punën më 1.12.2023 deri...

Ndërron jetë infermierja nga Prizreni, Fitore Zenelaj

Pas betejës më një sëmundje të rëndë ka ndërruar jetë infermierja Fitore Zenelaj nga Prizreni. E ndjera ka ndërruar jetë gjatë trajtimit në Francë.   Për ditën...

Luftime të ashpra afër spitalit më të madh në Gazë

Zyrtarët shëndetësorë dhe njerëzit e bllokuar brenda spitalit më të madh në Gazë kanë hedhur poshtë pretendimet e Izraelit të bëra të dielën se...

Gjermanët zvogëlojnë orët e punës, ndonëse mungojnë qindra-mijëra punëtorë

Gjermanisë i mungojnë qindra-mijëra punëtorë dhe ky është një problem emergjent. Ka disa arsye për këtë, por problemi forcohet edhe nga pakësimi individual i...

Macroni i bën thirrje Izraelit ta ndalë vrasjen e grave dhe foshnjave në Gazë

Izraeli duhet patjetër t’i ndalë bombardimet në Rripin e Gazës dhe vrasjen e civilëve, tha presidenti i Francës, Emmanuel Macron, në një intervistë për...

Sot varroset ish-presidenti finlandez Martti Ahtisaari

Sot do të mbahet funerali shtetëror për ish-presidentin finlandez Martti Ahtisaari. Shumë nga të ftuarit e ftuar në funeralin shtetëror të ish-presidentit Martti Ahtisaari pasqyrojnë...

Aksidentet rrisin kërkesat për gjak, Shqipëria me pak dhurues

  Numri i lartë i aksidente rrugore në Shqipëri rrit kërkesën për gjak nëpër spitale, pasi pacientët i nënshtrohen ndërhyrjeve kirurgjikale dhe shpesh kemi parë...

Lajmet e Fundit