4.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
- Advertisement -

Fokus

Ngrihet aktakuzë për falsifikim të parave ndaj pesë kamerierëve në Prizren

Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurve: B.B., T.P., V.Z., L.E., dhe A.P., për shkak të...

Prizren/ Policia gjen të dyshuarin që shkaktoi aksident dhe iku nga vendi i ngjarjes

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka gjetur një person i cili dyshohet se shkaktoi  aksidentit trafikut me motoçikletë, pa targa në rrugën “Brigada...

Konfirmohet aktakuza për korrupsion ndaj ish-ministrit Hasani, kryetarit të Malishevës Begaj dhe të tjerëve

Gjykata Themelore në Prishtinë, ka konfirmuar aktakuzën për korrupsion ndaj ish– ministrit të Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë (MTI), Bajram Hasani, ish- zëvendësministrit të...

Arrestohet një i dyshuar për sulm fizik ndaj një gruaje të moshuar në Prizren

Policia e Kosovës ka arrestuar një person, i dyshuar për sulm fizik ndaj një gruaje të moshuar në fshatin Lez të Prizrenit, ndërsa i...

Rrëfimi i Shaqir Totajt për drynat e dashurisë dhe pasionin për basketbollin

Në kuadër të rubrikës “Kafja Express” të cilën “#Gjesi” po e realizon nëpër komuna të Kosovës, kësaj radhe i ftuar ishte kryetari i Prizrenit,...

Aksident, tre të lënduar në Prizren

Tre persona janë lënduar në një aksident trafiku në Prizren. Të lënduarit kanë qenë pasagjerë të veturës së përfshirë në aksident. “Si pasojë e aksidentit lëndime...

Shkelet një këmbësore në Prizren

Një këmbësore është shkelur me veturë në Prizren. “Si pasojë e aksidentit lëndime trupore ka pësuar këmbësorja e cila pas marrjes s tretmanit mjekësor është...

Fillon periudha e rivotimit përmes postës për kryetar të Dragashit

  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë të ditur se të gjithë votuesit e regjistruar jashtë Kosovës për Zgjedhjet në Komunën e Dragashit ka filluar...

Leutrim Latifit, mbi 18 raste të grabitjes i fundit në Prizren

Leutrim Latifi, 29 vjeçar i dyshuar së fundmi për plaçkitjen në argjendarinë në Prizren, ka një të kaluar të bujshme kriminale me mbi 18...

Lajmi i fundit: Tërmet në Suharekë

Një tërmet i magnitudës 2.5 ballë ka goditur në jug të Kosovës rreth një orë më parë. Sipas Earthquake, tërmeti ishte me magnitudë 2.5 shkallë...

Lajmet e Fundit