7.8 C
Prizren
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Juventusi dëshiron transferimin e Laportes

Juventusi ka shprehur interesim për transferimin e mbrojtësit të Manchester Cityt, Aymeric Laporte.

Sipas gazetës Tuttosport, Juve është i interesuar për reprezentuesin spanjoll, duke e ditur se ai është i pakënaqur me kampionët e Ligës Premier.

Juventusi po shikon Laporten si opsion ideal pasi humbi shërbimet e Merih Demiral, i cili kompletoi kalimin te Atalanta javën e kaluar.

Bardhezinjtë do të kërkojnë një marrëveshje huazimi për Laporte, megjithëse e dinë se ata përballen me konkurrencën nga Barcelona.

Nga ana e tij, Laporte është i etur të largohet nga City në kërkim të futbollit të rregullt të ekipit të parë.

Dëshirën e Laportes për largim nga Etihad e ka konfirmuar edhe trajneri Pep Guardiola.

Më Shumë

Pamje: Xhaka u përlesh i vetëm me futbollistët serbë në fund të ndeshjes

Zvicra e ka siguruar kualifikimin në fazën tjetër ndaj Serbisë për herë të dytë radhazi dhe për herë të dytë radhazi e eliminoi Serbinë. Helvetikët...

Sulmoi seksualisht një femër në Prizren, arrestohet i dyshuari me të meta psikike

Policia në Prizren ka arrestuar një të dyshuar me të meta psikike pasi që i njëjti kishte ngacmuar viktimën femër kosovare. Sipas njoftimit të Policisë...

Moti për sot

Moti për sot

Lajmet e Fundit