0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Deponohen para të falsifikuara për disa muaj në një bank në Prizren

Një zyrtar i bankës ka raportuar se nga të dyshuar të ndryshëm janë deponuar para që dyshohet se janë të falsifikuara.

Sipas raportit 24 orësh të Policisë së Kosovës, ngjarja ka ndodhur në datat 05.04.2022 deri më 19.01.2023, në rrugën “Besim Shala”, në Prizren.

Tutje në raport bëhet e ditur se paratë që dyshohet se janë deponuar të falsifikuara janë: 57 x 1 €, 199 x 2 €, 1 x 20 € dhe 1 x 500  €, të gjitha janë sekuestruar për ekzaminim dhe procedura të mëtutjeshme hetimore.

“Ankuesi mashkull  kosovar zyrtar i bankës ka raportuar se nga të dyshuar të ndryshëm, janë deponuar para që dyshohet se janë të falsifikuara: 57 x 1 €, 199 x 2 €, 1 x 20 € dhe 1 x 500  €, të gjitha janë sekuestruar për ekzaminim dhe procedura të mëtutjeshme hetimore”, thuhet në raport.

Më Shumë

PSV kërkon Elanga-n, Manchester United kërkon të rikthejë Januzajn

Eindhovens Dagblad raporton se PSV Eindhoven po konsideron të nënshkruajë Anthony Elanga në huazim nga Manchester United. PSV po përpiqet të gjejë një zëvendësues për...

Moti sot, vranët dhe me borë

Për të enjten parashikohet të mbajë mot i vranët dhe kohë pas kohe pritet të ketë reshje lokale bore. Në zona të caktuara, pritet të...

Lajmet e Fundit