16.8 C
Prizren
E premte, 2 Qershor, 2023

Arrestohen 11 persona në Korishë të Prizrenit

Policia në Prizren ka arrestuar 11 persona në fshatin Korishë.

Ata, nuk kanë respektuar masën kufizimit të lëvizjes

“Në një lokal janë takuar 11 meshkuj të cilët kanë rënë ndeshe me vendimin e Qeverise dhe Ministrisë se Shëndetësisë. Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt”, njofton Policia e Kosovës.

Më Shumë

Parashikimi i motit

Sot do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me intervale te gjata me diell. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, deri më 2 qershor nuk...

Rexhaj shpjegon ‘ofertën’ e Kurtit: Nuk do të ketë zgjedhje blanko e të menjëhershme, duhet të de-kriminalizohet veriu

Deputeti i Vetëvendosjes, Arbër Rexhaj ka komentuar bisedën telefonike të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti me Zëvendëskëshilltarin për Siguri Kombëtare të Shteteve të Bashkuara...

Moti sot me diell

Lajmet e Fundit