2.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Arrestohet në Kukës shqiptari që po transportonte ilegalisht 27 emigrantë në drejtim të Kosovës

Është arrestuar një person në Shqipëri i cili po transportonte 27  emigrantë në drejtim të Kosovës.

Emigrantët kishin paguar nga 200-400 euro për të dalë jasht vendit, njofton Policia e Shqipërisë.

“35-vjeçari i arrestuar, iu kishte premtuar transportimin nga Korça në drejtim të Kukësit, kundrejt pagesës 200-400 euro për person, 27 emigrantëve që kishin hyrë në mënyrë të paligjshme në Shqipëri dhe që synonin të kalonin po në mënyrë të paligjshme, kufirin me Kosovën, me destinacion final vendet e BE-së”, thuhet në njoftim

Për 27 emigrantët nis procedura në gjendje të lirë për veprën penale “Kalimi i paligjshëm i kufirit shtetëror”, ndërkaq rasti ka kaluar në prokurori

Më Shumë

Shënohet manifestimi “Muzgjet e Prizrenit”

Shoqata për Kulturë dhe Art “ Fidani” në Prizren, ka organizuar sot manifestimin “Muzgjet e Prizrenit”. Manifestimi u organizua për nder të  28 Nëntorit. Poetët I ...

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

Ka 10 vjet që mobilieria “Eli-Edona” vepron suksesshëm në Prizren. Shtëpi, banesa e zyra të shumta në Kosovë dhe në vende të ndryshme të botës...

Lajmet e Fundit