20.8 C
Prizren
E hënë, 2 Tetor, 2023

Arrestohet një grua në Dragash, sulmoi vjehrrën e saj

Një grua është arrestuar në Dragash.
Ajo dyshohet se sulmoi vjehrrën e saj.

Sinjali mëson se këtë herë në rast janë përfshirë nusja dhe vjehrra, pasi kjo e fundit e denoncoi gruan e djalit për dhunën dhe presionin që sipas saj ajo ia ka shkaktuar.

E dyshuara V.H., 44-vjeçare u arrestua po akuzohet nga vjehrra se e ka sulmuar, për shkak të një mosmarrëveshje të momentit, duke i shkaktuar lëndime trupore.

Pasi Policia ka marrë informacionin, ka shoqëruar palët në stacion policor, ku kanë dhënë deklaratat e tyre në lidhje me rastin.

 

Me urdhër të prokurorit të Shtetit ndaj të dyshuarës kanë nisur hetimet për veprat penale “sulm dhe “dhunë në familje”.

Fitorja e Kosovës

Ben Blushi Kosova mori një fitore të papritur, por të merituar, kur ishte në një ditë të keqe për shkak të lodhjes së Perëndimit që...

Mot sot me diell dhe pjesërisht i vranët

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se sot mban mot me diell dhe pjesërisht i vranët. “Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-7gradë Celsius, ndërsa maksimalet...

Lajmet e Fundit