23.8 C
Prizren
E martë, 9 Gusht, 2022

Arrestohet një grua në Dragash, sulmoi vjehrrën e saj

Një grua është arrestuar në Dragash.
Ajo dyshohet se sulmoi vjehrrën e saj.

Sinjali mëson se këtë herë në rast janë përfshirë nusja dhe vjehrra, pasi kjo e fundit e denoncoi gruan e djalit për dhunën dhe presionin që sipas saj ajo ia ka shkaktuar.

E dyshuara V.H., 44-vjeçare u arrestua po akuzohet nga vjehrra se e ka sulmuar, për shkak të një mosmarrëveshje të momentit, duke i shkaktuar lëndime trupore.

Pasi Policia ka marrë informacionin, ka shoqëruar palët në stacion policor, ku kanë dhënë deklaratat e tyre në lidhje me rastin.

 

Me urdhër të prokurorit të Shtetit ndaj të dyshuarës kanë nisur hetimet për veprat penale “sulm dhe “dhunë në familje”.

Më Shumë

Lajmet e Fundit