4.8 C
Prizren
E diel, 27 Nëntor, 2022

Artistët e mëdhenj, në fotot e fëmijërisë

Monika Lubonja drejtoresha e Qëndrës Kulturore për Fëmijë, në prag të 70-të vjetorit të kësaj qendre ka publikuar një mori fotosh ndër vite, ku spikasin foto të këngëtarëve të njohur kur ishin ende fëmijë.

“Të gjithë e njohim Irma Libohoven Inva Mulën, Ardit Gjebrean, David Tukiçi, Zana Çelën, e shumë e shumë figura të tjera të skenës shqiptare që dolën nga ky pallat, që më vonë shumë prej tyre u ngjitën dhe në skenat botërore.

Të gjithë e kanë një të përbashkët, kanë qenë pjesë e ish Pallatit të Pionerit, sot Qendra Kombëtare Kulturore për Fëmijë.

A keni kureshtje t’i njihni ata në interpretimet e tyre te para kur këndonin fëmijë? Ju presim te Festojmë 70 vjetorin e Qendrës Kulturore të Fëmijëve, ditën e Dielë, ora 19:00 në sallën e Universitetit të Arteve”, shkruan Lubonja.

15 dhjetor 2017 (gazeta-Shqip.com)

Më Shumë

Nisin punimet e fazës së dytë në “Gurën e Poslishtit”

Sot kanë filluar punimet e fazës së dytë në "Gurën e Poslishtit", me qëllim të krijimit të zonave turistike për qytetarët e Komunës së...

Çfarë do të bëjë Budweiser me birrat e mbetura pas ndalimit të alkoolit nga Katari në Kupën e Botës?

Birra dhe futbolli zakonisht shkojnë krah për krah, por në Kupën e Botës Katar 2022 ky rregull i pashkruar u thye pasi vendi pritës...

Lajmet e Fundit