37.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Ballkani: Historia u shkrua. Ne ia dolëm. Jemi kampionë

Drita barazoi me Gjilanin pa gola dhe ky rezultat i konvenoi skuadrës së Ballkanit për të siguruar titullin e parë në histori.

Janë edhe katër ndeshje për tu zhvilluar, por klubi nga Suhareka tashme e ka të siguruar titullin dhe ndeshjet e fundit do t’i zhvillojë vetëm për statistika.

Ballkani pas përfundimit të derbit Gjilani-Drita ka reaguar nëpërmjet një postimi në “Facebook”: “Historia u shkrua. Ne ia dolëm. Jemi kampionë”./ PrizrenPress.com

Më Shumë

Në gjendje të dehur i sulmon dy gra në Prizren, arrestohet i dyshuari

Të shtunën gjatë mesnatës një burrë i dehur i ka sulmuar fizikisht dy gra në Prizren. Sipas raportit të policisë, viktimat kanë pranuar trajtim mjekësor. Ndërsa...

Britania bëhet vendi i parë në botë që miraton vaksinën ndaj Omicron

Britania e Madhe është bërë vendi i parë në botë që ka miratuar vaksinën ndaj variantit të koronavirusit Omicron. Sipas zyrtarëve britanikë, vaksina ndaj Omicron...

Lajmet e Fundit