14.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Bilanci i COVID-19 në Kosovë: 11 mijë e 848 të prekur, 3 mijë e 739 raste aktive

Numri i rasteve pozitive në Kosovë me koronavirus është 11.848 raste nga 45.397 persona të dyshimtë në këtë virus dhe 425 raste të vdekjes.

Gjatë së mërkurës janë raportuar 162 raste pozitive me COVID-19, ndërkaq janë raportuar 9 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve në vend është gjithsej 7.684 raste, kurse i rasteve aktive është 3.739,

Më Shumë

Luiz Ejllin e ndalojnë policia, i kërkojnë të bëjë foto me ta

Fituesi i Big Brother VIP Luiz Ejlli padyshim është personazhi i momentit në showbizit shqiptar. Rrjetet sociale të këngëtarit numërojnë me qindra mijëra ndjekës dhe...

Haradinaj kujton masakrën në Tusuz të Prizrenit: Të ndëshkohen përgjegjësit

Sot janë bërë 24 vjet nga masakra në lagjen Tusuz të Prizrenit, ku forcat serbe ekzekutuan barbarisht 27 civilë të pafajshëm dhe dogjën mbi...

Lajmet e Fundit