7.8 C
Prizren
E martë, 23 Prill, 2024

Edhe Greqia po dëbon diplomatët rusë, i shpall persona non-grata 12 zyrtarë

Autoritetet greke kanë shpallur persona non-grata 12 anëtarë të misioneve diplomatike dhe konsullore të Federatës Ruse të akredituar në Athinë.

Sipas Ministrisë së Punëve të Jashtme, për këtë vendim është njoftuar ambasadori rus në Greqi.

Këta diplomatë dyshohet se janë pjesëtarë të shërbimeve të inteligjencës ruse.

Portugalia, Italia, Suedia, Spanja, Estonia, Danimarka dhe Letonia njoftuan të gjithë të martën se do të dëbonin diplomatët dhe anëtarët e stafit rusë nga territoret e tyre përkatëse.

Po ashtu, një numër i qeverive të tjera perëndimore kanë ndërmarrë hapa të ngjashëm pas agresionit ushtarak rus në Ukrainë. /Telegrafi/

Më Shumë

Moti sot: Me vranësira të shpeshta dhe intervale të shkurta me diell

Moti sot parashihet të jetë me vranësira të shpeshta dhe intervale të shkurta me diell. Pritet që lokalisht të ketë ndonjë reshje të izoluar shiu,...

Siguria në Prizren, vlerësohet e mirë

Drejtori i Policisë Rajonale në Prizren, kolonel Faton Alija, ka pritur në takim Besar Gashin, drejtori i Departamentit për Operative të SHKK nga Drejtoria...

Lajmet e Fundit