17.8 C
Prizren
E hënë, 27 Maj, 2024

EULEX së shpejti me vendim për Krasniqin

Jakupkrasniqi10-6KTV-ja merr vesh se Prokurori, pas intervistimit, e ka njoftuar Krasniqin se shpejt do të dalë me një vendim për ngritje aktakuze ose pushim hetimesh. Por, ai është intervistuar në cilësinë e të dyshuarit sepse dy motrat, dëshmitare të mbrojtura, përmendin emrin e tij gjatë dëshmive në rastin ndaj Sylejman Selimit dhe tre të tjerëve.

Megjithatë, ato kanë qenë kontradiktore në dëshminë e tyre, sepse nuk kanë qenë në gjendje të përshkruajnë Jakup Krasniqin, ku njëra dëshmitare thotë se ai kishte mjekër.

Për zhvillimet e fundit, KTV-ja ka kërkuar sqarim nga Prokuroria Speciale, por përgjigjja e tyre ka qenë se ‘nuk kanë koment për këtë’.

Më Shumë

Moti sot i vranët, në disa vende reshje shiu

Moti sot në Kosovë do të jetë kryesisht i vranët, kur sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, në disa vende do të ketë edhe reshje...

Lëvizja Vetëvendosje nderon dëshmorin Përparim Thaçi, në 26-vjetorin e rënies së tij

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje në Prizren, Artan Abrashi së bashku me anëtarët e tjerë kanë përkujtuar dëshmorin Përparim Thaçi, në 26 - vjetorin e...

Lajmet e Fundit