16.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Haziz Hodaj i përgjigjet Nismës

Kuvendari i LDK-së, Haziz Hodaj, e ka quajtur qesharake akuzën e Nismës.
Ai vazhdon të akuzojë këtë subekt poltik për mënyrën e qeverisjes.

Reagimi i plotë

Shumë qesharake, madje qeshje me zë. Maja e mafiozitetit sulmon duke mendu se sulmi është mbrojtja ma e mirë! E ka kapur në mënyrë të paskrupullt çdo gjë, dhe aty ku ka pasë mundësinë më mainimale dhe prap e ka guximin të sulmon.

Nuk është tekst i tyre, sespe ata nuk dijnë kështu, ata dijnë vetëm me zhvatë, kjo është mënyra e qeverisjes së tyre ( shih.arsimin, shih sportin e kulturën, shihe KF “Liria” ku është katandisur), autor i tekstit është sigurisht ndonjë ish LDK-ist që me mish e shpirt është mundu vetëm të përfitojë nga LDK dhe tani paturpësisht i shërben NISM-ës “shpëtimtarit të Prizrenit” apo “forcës për ndryshim” siq e po quajnë veten.

Unë jam shumë krenar madje e mbajë ballin hapur për çdo veprim timin në LDK. Tek e fundit “çdo kush lidhet për këmbë të vet” Një plak i menqur në lagjen time thoshte:

” Lulë ish kanë kapreci çka më ka dalë shyti”

Kujdes qytetarë të Prizrenit, momentalisht orën e kemi të ndalur!

Të formohet një Këshill Mbarëkombëtar

Shkruan:Prend NDOJA, SHBA Në kujtesën tonë kombëtare akoma rëndojnë të freskëta skenat e tmerrshme, kur përmes tytave dhe artilerisë serbe, vdekja përbinte jetë të pafajshme...

Policia konfirmon: Tre sulmues të vrarë, një i arrestuar

Policia e Kosovës konfirmon vrasjen e tre sulmuesve, arrestimin e një sulmuesi, arrestimin e katër personave të dyshuar të cilët janë hasur nën posedim...

Lajmet e Fundit