11.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Hojlund thotë se dëshiron të fitoj trofe me Man Utd

Rasmus Hojlund ka kompletuar transferimin te Manchester United ditë më parë dhe ai ndihet shumë i lumtur për këtë hap të madh në karrierë.

Djajtë e Kuq kanë paguar 70 milionë euro për transferimin e danezit në Old Traford nga Atalanta.

20-vjeçari ka folur për transferimin e tij te Djajtë e Kuq duke thënë se është entuziast për këtë aventurë dhe se do të derdh gjak për fanellën e United.

“Jam entuziast, do të derdh gjak për këtë fanellë dhe dua të fitoj trofe, prandaj jam këtu. Sigurisht që kam shumë për të mësuar, por dua të bëhem një sulmues i klasit botëror sa më shpejt të jetë e mundur”.

“Unë jam këtu edhe sepse Liga Premier është më konkurruesja në botë. Të luaja për Manchester United ka qenë gjithmonë ëndrra ime dhe këta faktorë më shtynë të vendos të vij këtu”, deklaroi Hojlund.

Reprezentuesi danez u kërkua edhe nga skuadrat tjera të mëdha si PSG,Real Madrid apo Bayern Munich, por ai ishte i vendosur t’i bashkohej vetëm Djajve të Kuq. /Telegrafi/

Më Shumë

Xhaka për sekretin e suksesit të Leverkusen-it: Pimë gjak çdo mëngjes

I pyetur për të zbuluar sekretin e suksesit të Bayer Leverkusen-it këtë sezon, Granit Xhaka tha me shaka se ata “pijnë gjak çdo mëngjes”. I...

Hapet në Has rruga që lidh Kosovën me Shqipërinë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka njoftuar se është hapur rruga që lidh Kosovën me Shqipërinë, në rajonin e Hasit. Rama ka publikuar fotografitë e...

Lajmet e Fundit