25.8 C
Prizren
E mërkurë, 4 Tetor, 2023

Hoxhaj: I tronditur nga vdekja tragjike e të riut në Suharekë

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj përmes një postimi në Facebook, ka reaguar për vdekjen e të riut nga Suhareka, Krenar Jemini në vendin e punës.

 Në postimin e tij, Hoxhaj i shprehu ngushëllime familjes dhe tha se Krenari ka qenë djalë shembullor dhe aktivist i përkushtuar i PDK-së.

Tutje, ai tha se Qeveria e Kosovës shumë shpejtë do të bëjë hapa konkret për të rritur sigurinë në vendet e punës.

Për më shumë lexojeni postimin e plotë të Enver Hoxhajt:

Thellësisht i tronditur nga lajmi për vdekjen tragjike në vendin e punës të të riut Krenar Jemini, nga fshati Mushtisht i Komunës së Therandës. Krenari ka qenë një djalë shembullor dhe aktivist i përkushtuar i PDK-së në nëndegën e Mushtishtit. Ngushëllime familjes Jemini, miqve dhe kolegëve. Si Qeveri e Kosovës e kemi prioritet dhe shumë shpejtë do të dalim me hapa konkretë në mënyrë që të rritet siguria në vendin e punës.

Dat
Lexo më shumë në: https://www.gazetaexpress.com/lajme/hoxhaj-i-tronditur-me-vdekjen-tragjike-e-te-riut-ne-suhareke-630242/?utm_source=referral&utm_medium=web&utm_campaign=copyright

PDK-ja mbështet rezolutën për dënimin e sulmit terrorist, kërkon ekstradimin e terroristëve nga Serbia

Partia Demokratike e Kosovës e ka mbështetur propozimin për rezolutën për dënimin e sulmit terrorist ndaj Policisë së Kosovës që ngjau të dielën në...

Kjo është shuma marramendëse që do të fitojë Fury nga dueli me Usykn

Promotori i boksit Bob Arum ka lënë të kuptohet se Tyson Fury mund të fitojë rreth 200 milionë dollarë në duelin për unifikimin e...

Lajmet e Fundit