12.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

I pastrehu përlot botën: Zakonisht gjumin e bëj në rrugë, ndërsa tani…

Rrugë të shkreta, njerëz pa shtëpi, qindra viktima e mijëra persona të lënduar, kjo është panorama e këtyre ditëve në kryeqytetin libanez Bejrut.

Situata kaotike e krijuar si pasojë e shpërthimit të fuqishëm pranë një porti detar, është përshkruar në një mënyrë mjaft ngjethëse nga një i pastrehë: Zakonisht gjumin e bëj në rrugë, e tani nuk kam ku të fle se gjithçka është shkretuar”.

Këto fjalë kanë përlotur mbarë “botën” dhe tregon me pak fjalë dhimbjen që po përjetojnë banorët e Bejrutit.

Sakaq, kujtojmë që deri më shumë se 150 persona janë shpallur të vdekur dhe mbi 4.000 janë lënduar.

Më Shumë

Nga i urryeri në hero: Rrugëtimi i mrekullueshëm i Xhakës në Arsenal

Kohës së Granit Xhakës në Arsenal duket se po i vjen fundi. Mesfushori synon një rikthim në Gjermani dhe klubi i Londrës veriore është në...

Zhduket një vajzë në Prizren

Një vajzë është zhdukur në Prizren. Rasti është lajmëruar në polici nga familjari. Prizren 25.05.2023 – 10:00. Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se viktima femër kosovare...

Himnet në ankand

Lajmet e Fundit