16.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

KFOR-i ofron mundësi punësimi, këto janë profesionet që po kërkohen

KFOR-i ka hapur konkurs për disa vende pune pranë Kampit Villaggio Italia në Pejë.

Në njoftimin e KFOR-it thuhet se kërkohen përkthyes, punëtorë të gastronomisë, elektricist, kopshtarë, muratorë, hidraulik dhe shumë pozita.

Aplikimi për secilën nga pozitat duhet të bëhet para datës 18 shtator dhe mosha më madhore që lejohet për aplikim duhet të jetë deri në 45 vjeç.

Më Shumë

Arrestohet personi i kërkuar në Prizren

Policia ka arrestuar një person të kërkuar në Prizren. Arrestimi i tij është bërë me urdhër të gjykatës. “Në bazë të urdhëresës së lëshuar nga gjykata,...

Foshnjës tetë muajshe indiane i hiqet thonj-prerësi nga fyti pasi e kishte gëlltitur gabimisht

Një thonj prerës i është hequr nga fyti një djali tetë muajsh, pasi e ka gëlltitur aksidentalisht. Fotot tronditëse tregojnë mjekë të shumtë që përpiqen...

Lajmet e Fundit