11.8 C
Prizren
E shtunë, 2 Mars, 2024

Kjo është pasuria e deputetës Adriana Matoshi

Agjencia kundër Korrupsionit ka filluar publikimin e regjistrave të deklarimit të pasurisë për zyrtarët e lartë publik për vitin 2022, shkruan Front Online.

Në mesin e deputetëve të cilët kanë deklaruar pasurinë e tyre është edhe deputetja e VV-së, Adriana Matoshi e cila posedon pasuri të paluajtshme në vlerë prej 400.000.00 eurove.

Deputetja e LVV-së ka deklaruar edhe një veturë që është blerë me kursime familjare në vlerë prej 3,000 eurove.

Ajo po ashtu ka deklaruar se të hyrat vjetore nga Kuvendi i Kosovës janë diku rreth  15 mijë e 993 euro, ndërsa nga lokali merr 2 mijë e 513 euro dhe nga produksioni i serialit merr nga 1 mijë euro.

Më Shumë

Superliga e Kosovës në basketboll me ndeshje interesante

Në fundjavë zhvillohet java e 22-të në Prince Caffe Superligë, që është pjesa finale e kampionatit, e që pritet të jetë shumë interesante. Sfida e...

Gjetja e substancës narkotike në automjetin në autostradën e Prizrenit

Rreth rrotullimit në hyrjen e autostradës në Prizren,  rreth orës 00:05, gjatë një kontrolli të kryer në automjetin e një mashkulli të dyshuar nga...

Lajmet e Fundit