28.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Komuna e Malishevës dhe Suharekës marrëveshje për investime të përbashkëta

Edhe një investim i përbashkët në shërbim të qytetarëve të komunës së Malishevës dhe Suharekës.

Kryetarët e dy komunave kanë nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi ndërtimin e rrugës Kërvasari –Nishor, ka bërë të ditur kryetari i Malishevës Ekrem Kastrati.

Sipas tij marrëveshja ka për qëllim përmirësimin edhe më tej të infrastrukturës rrugore dhe rritjes së shërbimeve të banorëve të dy komunave.

 

Më Shumë

Rekord gjobash, policia lëshoi dorën të mërkurën -“i fiku” qytetarët me 2486 tiketa

E mërkura ka qenë dita kur policia ka bërë “kërdi” me dënime në trafik. Këtë ditë, forcat e rendit nuk falën kundërvajtësit, duke shqiptuar hiq...

Së shpejti fillon festivali i teatrove ‘PrizrenFest’

Duke filluar nga data 21 deri më 28 korrik shënohet këtë vit edicioni më i ri i festivali të teatrove, ‘PrizrenFest’. Për gjatë kësaj jave,...

Lajmet e Fundit