5.8 C
Prizren
E diel, 21 Prill, 2024

Malishevë, këmbësori goditet nga vetura, pëson lëndime të rënda

Një burrë teksa po voziste nga pakujdesia ka goditur një këmbësor.

Aksidenti ka ndodhur në fshatin Tërpezë të Malishevës dje rreth orës 13:00.

Në raportin 24-orësh të Policisë thuhet se viktima ka pësuar lëndime të rënda trupore dhe është dërguar në QKUK.

Kurse, i dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit dërgohet në mbajtje.

Më Shumë

16 kosovarë janë ndaluar nga autoritetet serbe, mbi 300 të bllokuar në kufi

16 kosovarë janë ndaluar nga autoritet serbe në pikën kufitare Kroaci-Serbi. Janë mbi 300 udhëtarë të cilët janë bllokuar në këtë pikë kufitare me...

Vdes 41-vjeçari pasi u godit nga rryma elektrike teksa po peshkonte në Romajë

Një person ka vdekur sonte në Spitalin Rajonal të Prizrenit, pasi derisa ishte duke peshkuar me gjenerator elektrik, në fshatin Romajë, ishte goditur nga...

Lajmet e Fundit