-4.2 C
Prizren
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Moti për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashikon mot me vranësira të dendura dhe mjaft dinamike, i shoqëruar me reshje shiu të intensitetit mesatar deri të lartë.

Në shumë pjesë të Kosovës , kryesisht pjesët veriore dhe perëndimore rrezikohen nga vërshimet.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-6 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12-15 gradë celsius.

Më Shumë

Manchester United përgatit ofertë rekord për yllin e Napolit

Manchester United është duke përgatitur një ofertë “të çmendur” për transferimin e sulmuesit të Napolit, Victor Osimhen. Në fakt, siç raportohet nga “Daily Mail”, United pritet...

Mbi 1.300 të vdekur nga tërmeti në Turqi dhe Siri

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan , ka njoftuar se vetëm në Turqi kanë vdekur afro 912 persona, më shumë se 5300 të tjerë...

Lajmet e Fundit