26.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Moti sot i ndryshueshëm

Në Kosovë sot do të mbajë mot i ndryshueshëm.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, vranësirat në disa zona mund të zhvillojnë edhe reshje shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-16 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 21-28 gradë celsius.

Do të fryjë erë kryesisht e lehtë nga veriperëndimi.

Dasmori qëlloi me armë për të festuar, gabimisht vret dhëndrin

Ngjarje tronditëse është regjistruar në Jordani, ku dhëndri është vrarë aksidentalisht ditën e tij të dasmës. Autor i vrasjes aksidentale ishte një nga dasmorët, që...

Serwer: Dialogu në duart e përfaqësuesve që kurrë s’kanë qenë të gatshëm ta njohin Kosovën

Daniel Serwer, specialist i fushës për menaxhimin e konfliktit dhe një nga vëzhguesit më të njohur të zhvillimeve socio-politike në Ballkanin Perëndimor, në një...

Lajmet e Fundit