14.8 C
Prizren
E premte, 14 Qershor, 2024

Moti sot: Me shi dhe shkarkime rrufesh

Sot mbi Kosovë do të mbajë mot kryesisht i vranët të cilët do të përcillen me shi.

Parashihet që të ketë edhe shkarkime rrufesh.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12 dhe 16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 21 dhe 28 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga veriperendimi e lehtë dhe lokalisht e fortë

Më Shumë

Arrestohet një 27 vjeçar në Prizren për dhunë në familje dhe mospërfillje të gjykatës

Një 26-vjeçare nga Prizreni ka kërkuar ndihmën e policisë për shkak të shqetësimeve të vazhdueshme që i janë shkaktuar nga bashkëshorti i saj. Sipas dëshmisë...

Lëndohet një burrë në vendin e punës në Prizren, kërkon ndihmë në QKUK

  Një burrë, shtetas i Shqipërisë, ka pranuar tretman mjekësor, pasi i  njëjti ka pësuar lëndime në vendin e tij të punës në Prizren. Kështu bën...

Lajmet e Fundit