35.8 C
Prizren
E hënë, 15 Korrik, 2024

Nijazi Kryeziu bartës i listës zgjedhore të PDK-së në Prizren

NijaziKryeziu-PDKNijazi Kryeziu do të jetë bartës i listës zgjedhore të PDK-së në Prizren. I dyti në listë do të jetë Shukri Çuni, ndërkaq në numrin e tretë do të jetë Laura Guguli. PDK-ja në Prizren ende nuk  ka publikuar zyrtarisht emrat e kandidatëve për Asamblenë Komunale.

Zëdhënësi i PDK-së, Samir Hoxha tha ndërkaq se  publikimi i listës  zgjedhore do të bëhet nesër( e hënë). “ Nesër do të bëhet publik lista zgjedhore e PDK-së në Prizren”, tha shkurt Hoxha. /PrizrenPress.com/

 

 

Më Shumë

Temperaturat deri në 38 gradë sot në Kosovë

Për sot parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell dhe jashtëzakonisht i nxehtë. Kujdes! Rreziku i dehidrimit dhe goditjës së nxehtësisë nëse qëndroni jashtë...

70 aksidente trafiku për një ditë në Kosovë, 34 prej tyre me të lënduar

Vetëm gjatë ditës së djeshme, policia ka raportuar për 70 aksidente në trafik. Prej tyre, 34 kanë qenë me të lënduar, teksa 36 të tjerë...

Lajmet e Fundit