2.8 C
Prizren
E hënë, 30 Janar, 2023

Një person theret me thikë, prokurori e liron të arrestuarin

Thika5-22Një person është therur me thikë mbrëmë në fshatin Gjinoc të Suharekës. Policia bënë të ditur se i dyshuari është arrestuar.

Viktima ka raportuar në polici se kishte ndodhur një mosmarrëveshje me të dyshuarin, ku ky i fundit ka goditur me thikë viktimën dhe i ka shkaktuar lëndime të rënda trupore.

Siç transmeton Indeksonline, viktima ka marrë tretman mjekësor në spitalin e Prizrenit dhe është liruar në shtëpi. I dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me urdhër të prokurorit është liruar.

Më Shumë

Mos-përcaktimi i vlerës së koeficientit, “ankth” te punëtorët

Ligji i Pagave, i cili është miratuar në Kuvendin e Kosovës, nuk e përcakton vlerën e koeficientit. Kjo gjë po u sjellë ankth punëtorëve...

Erdogani: Suedia të mos e presë përkrahjen tonë për anëtarësimin në NATO

Presidenti i Turqisë, Rexhep Erdogan, ka thënë se Suedia nuk duhet ta presë përkrahjen e Turqisë për anëtarësimin në NATO. Deklarata e presidentit turk...

Lajmet e Fundit