16.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Një pjesë e Ministrisë së Kuturës nga sot në Prizren

Sot në Prizren mbahet ceremonia e hapjes së zyrave të Ministrisë, së Kulturës, Rinise dhe Sportit.

Në ceremoni merr pjesë edhe ministri Kujtim Gashi dhe zyrat do të hapen në ndërtesës e ish-rektoratit të Universitetit të Prizrenit që gjendet në Sheshin “Shadërvan”.

(Sheshi Shadërvan, ndërtesa e ish rektoratit në Prizren, ora 13:00)

Rexhepi: Lista Serbe ka qenë gjithherë e dirigjuar nga Vuçiqi

Zëvendëskryeministrja e Kosovës, Emilia Rexhepi, tha se sonte kishte shikuar adresimin e presidentit serb, Aleksandër Vuçiq, në një media serbe dhe kishte vërejtur ndryshimin...

Vrasja e policit në veri, Balje: Ju jeni heronjtë tanë

Deputetja Duda Balje ka reaguar pas vrasjes së zyrtarit policor në Veri. Ajo u ka shprehur ngushëllime familjes së policit të vrarë, teksa të plagosurit...

Fitorja e Kosovës

Lajmet e Fundit