13.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Pajtohen dy familje të ngatërruara në Prizren

Dy familje të ngatërruara janë pajtuar sot në Prizren.

Pajtimi i tyre është bërë me ndërmjetësimin e kryetarit të Këshillit të Pajtimit, Fetah Bekolli, Zafir Berisha dhe Mirsad Çollaku.

Familja Skender Kryeziut dhe Ridvan Shalës e kanë zgjatur dorën e pajtimit një ditë para festës së Kurban Bajramit.

“Sot, në prag të Kurban Bajramit, bëmë pajtimin e ngatërresës midis familjes së Skender Kryeziut nga lagjja ‘Arbana; dhe Ridvan Shala nga fshati Hoqa e Qytetit”, tregon Zafir Berisha.

“ Dhashtë Zoti që midis familjeve shqiptare mos të përsëritet asnjë e keqe”, shprehet Berisha/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Biden – Putinit: Do ta mbrojmë çdo milimetër të territorit të NATO-s

Presidenti amerikan, Joe Biden, ka paralajmëruar Rusinë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk do të frikësohen nga kërcënimet e pamatura, pasi Vladimir Putin...

Hapet aplikimi për fëmijët e lindur nga 1 janari i vitit 2011

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve njofton qytetarët se që nga sot është hapur aplikimi edhe për fëmijët e lindur nga 1 janari i...

Vranët dhe me shi

Lajmet e Fundit