2.8 C
Prizren
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

Parashikimi i motit për 5 ditët e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë pesë ditëve të ardhshme në vend do të mbajë mot i vranët dhe me intervale të gjata me diell.

Sipas këtij instituti, temperaturat minimalet do të lëvizin ndërmjet -6 deri në -1 gradë, ndërsa temperaturat maksimale parashihen të lëvizin ndërmjet 1-7 gradë Celsius.

Nga IHK thuhet se të hënën vende-vende parashihen edhe fjolla të dobëta bore.

Më Shumë

Lajmet e Fundit