10.8 C
Prizren
E premte, 30 Shtator, 2022

Partia e më e re e Kosovës, Iniciativa Qytetare me kryetar Fatmir Limajn

Fatmir Limaj dhe jakup Krasniqi22Me 28 shkurt do të zyrtarizohet partia e Fatmir Limajt dhe Jakup Krasniqit. Ajo do të quhet Iniciativa Qytetare, të cilës do t’i bashkohen dega e Malishevës, Drenasit dhe Lipjanit.

Aktakuza e re kundër Fatmir Limajt nuk do ta ndal atë që të formojë subjektin e ri politik. Tashmë është vendosur që vet Limaj të jetë kryetar i kësaj partie që do të quhet Iniciativa Qytetare.

Zyrtarizimi i këtij subjekti pritet të bëhet me 28 shkurt në orën 117:00 në një ceremoni solemne që do të mbahet në sallën e kuqe të Pallatit të Rinisë në Prishtinë. Këtë e ka konfirmuar për gazetën “Zëri”, burime të afërta me udhëheqësin e kësaj partie.

Më Shumë

Lajmet e Fundit