12.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Përkujtohen katër dëshmorët dhe tre martirët në fshatin Potoqan i Ulët

Me nderimet më të larta , gjatë ditës së sotme, kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi me bashkëpunëtorw, përfaqësues nga organizata e veteranëve të luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, bashkëluftëtarë, familjarë të të rënëve, përkujtuan sot katër dëshmorët; Reshat Zekën, Sadki Sylejmanin, Bekim Ahmetin dhe Namik Zekën edhe tre qytetarët e vrarë nga forcat pushtuese serbe: Shemsie Hotin, Sutki Hotin nga Pataqani i Ulët dhe Ferat Dakën nga Rahoveci.

Lavdi e përjetshme për dëshmorët dhe martirët e kombit!

Më Shumë

Lajmet e Fundit