-4.2 C
Prizren
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Qeveri me 50 zëvendësministra

Isa mustafaaaaQeveria e re e Kosovës, e cila drejtohet nga kreu i LDK-së, Isa Mustafa, përveç 21 ministrave do të ketë edhe rreth 50 zëvendësministra, gjë që e bënë ekzekutivin e vendit më të madhin në Evropë.

Në marrëveshjen për bashkëqeverisje ndërmjet PDK-së dhe LDK-së është përcaktuar që ato të kenë nga një zëvendësministër në secilën ministri, e kur kësaj i shtohen edhe kërkesat e minoriteteve që edhe ata të kenë disa poste zëvendësministrash, numri i zëvendësministrave në ekzekutiv arrin në 50, gjë e cila do të paraqesë barrë të rëndë për buxhetin e varfër të shtetit…/zeri/

Më Shumë

Rahovec: Burgim të përjetshëm për personin që vrau vëllain dhe i dogji trupin

Burgim të përjetshëm për G.K. Vendimi është marrë të mërkurën nga Gjykata Themelore e Gjakovës. Kjo për shkak se i pandehuri akuzohet për vrasjen e të...

Klubet e Premier Leauge kërkojnë përjashtimin e Manchester City-t

Të gjitha ekipet e Premier Leauge janë duke kërkuar që skuadra e Manchester Citz-t të përjashtohet nga elita e futbollit anglez, në rast se...

Puhi

Lajmet e Fundit