13.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Ramiz Kelmendi: I kthehem politikës, nëse i pranojnë idetë e mija

Ramiz Kelmendi-aakIsh deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), afaristi i mirënjohur Ramiz Kelmendi, nuk e ka përjashtuar mundësinë që të bëhet pjesë e ndonjë subjekti tjetër politik.
Në një prononcim për Telegrafin, ai ka thënë se momentalisht është duke bërë një pauzë meqë, sipas tij, angazhimi i deritanishëm politik nuk ka qenë aq i lehtë.

I pyetur se cilat janë arsyet e largimit nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës e Ramush Haradinajt, ai nuk ka dashur të japë përgjigje.

“I kam vënë pikë kësaj teme. Besoj se mjaftojnë ato që i kam thënë deri më tani”, ka thënë ai, duke shtuar se në politikë “do të hyjë vetëm nëse i jepet mundësia për të kontribuar në rritjen ekonomike dhe shtimin e vendeve të punës”.

Kelmendi të mërkurën, pasi është shpërndarë Kuvendi i Kosovës, ka dhënë dorëheqje nga AAK-ja. “Karvanit” të largimeve i është bashkuar edhe Afrim Kasolli i Lëvizjes Vetëvendosje, i cili është larguar nga kjo parti po në të njëjtën ditë. /

Më Shumë

Policia shqipton mbi 1 mijë 500 qind gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1572 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar...

Kuvendi miraton edhe marrëveshjen për banim social, PDK s’merr pjesë në votim

Kuvendi i Kosovës ka arritur të kalojë edhe marrëveshjen për banimin social adekuat. Kjo marrëveshje kaloi me 80 vota për, derisa në votim nuk...

Lajmet e Fundit