25.8 C
Prizren
E premte, 2 Qershor, 2023

Shkon mbi 12 mijë numri i të infektuarve me COVID-19 në Kosovë

Numri i të prekurve me COVID-19 në Kosovë tashmë ka kaluar mbi 12 mijë.

158 rastet e ditës së enjte e quan numrin e përgjithshëm të të infektuarve në 12.006.

Që nga 13 marsi kur u shënuan rastet e para me koronavirus në Kosovë, janë testuar 45 mijë e 868 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2.

Edhe numri i të vdekurve vazhdon të jetë i lartë. Deri më tani 438 pacientë humben jetën nga ky virus.

Ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 7.929 raste, kurse numri i rasteve aktive është 3.639.

Më Shumë

Moti sot me diell

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Sipas IHK-së, vranësirat gjatë...

“The Guardian”: Britanikët të shqetësuar për ndëshkimet e SHBA-së dhe BE-së ndaj Kosovës

Mediumi prestigjioz britanik “The Guardian” i ka kushtuar një artikull situatës aktuale në Kosovë, konkretisht tensioneve në veri të vendit. “The Guardian” duke u thirrur...

Lajmet e Fundit