22.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Ujkani në portën e Torinos pas shumë kohësh?

Në skuadrën e Torinës këtë të hënë është konfirmuar një rast me Covid-19, e siç duket del të jetë portieri Salvatore Sirigu dhe nga kjo sigurisht se “përfiton” gardiani i portës së Kosovës, Samir Ujkani, i cili me gjasë do të jetë startues në ndeshjen ndaj Udineses, përcjell Insporti

“Në munges të Sirigus, atëherë portierët rezervë janë Samir Ujkani dhe Vanja Milinkovic-Savic. Portieri kosovari është një hap para serbit”, thuhet në mediumin “Tuttosport”.E si pasoj e kësaj është rasti që gardiani ynë ta rifitoj rastin dhe të jetë zgjedhja e parë e trajnerit David Nicola.

Më Shumë

8 mijë nxënës me pak në Rahovec, shkak migrimi dhe rënia e natalitetit

Anduena Bajraktari edhe pak javë përfundon klasën e 8 të fillores. Ajo ndjek mësimet në shkollën e mesme të ultë “Sulejman Vokshi” në Polluzhë të...

Haradinaj kujton masakrën në Tusuz të Prizrenit: Të ndëshkohen përgjegjësit

Sot janë bërë 24 vjet nga masakra në lagjen Tusuz të Prizrenit, ku forcat serbe ekzekutuan barbarisht 27 civilë të pafajshëm dhe dogjën mbi...

Lajmet e Fundit