14.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

Ulqinakët e presin me entuziasëm Thaçin (Foto)

Thaci ne Mal te ziPas takimeve me krerët e lartë të shtetit malazez, Hashim Thaçi ka udhëtuar me helikopter për në Ulqin. Zëvendëskryeministri Thaçi është pritur nga një numër i madh qyetarësh dhe zyrtarët e lartë të Ulqinit më në krye me kryetarin e kësaj komune Fatmir Xheka.

Thaçi po ashtu ka vendosur lule në pllakën falendëruese për mikpritjen që ulqinakët ju bënë kosovarëve gjatë përiudhës së luftës në vitet 1998-1999.

Thaçi pritet që sonte të darkojë në “Pallatin Venecija” të Ulqinit.

Thaci ne Mal te zi2 Thaci ne Mal te zi1

Më Shumë

Vazhdon seanca e Kuvendit, në rend dite rezoluta rreth grevës në vend

Kuvendi i Kosovës sot do t`i vazhdojë punimet e seancës në të cilën do të jetë në rend dite edhe rezoluta e propozuar nga...

Ndërpritet seanca ndaj 4 biznesmenëve që dyshohen se me dokumente fiktive fituan tender në vlerë 1.3 milion euro

Në Gjykatën Themelore në Prizren, në seancën e së martës, mbrojtësit e të akuzuarve Gent Pupa, Shahin Skeja dhe Bekim Syla, avokatët Naim Rudari,...

Lajmet e Fundit