11.8 C
Prizren
E mërkurë, 21 Shkurt, 2024

Unitedi i kërkon 12 milionë euro për Ronaldon

Te Manchester Unitedi janë pajtuar përfundimisht me largimin e Cristiano Ronaldos gjatë afatit kalimtar të janarit. “The Sun” ka raportuar të hënën se Unitedi tashmë i ka caktuar çmimin Ronaldos për të gjitha skuadrat e interesuara në shërbimet e tij.

Për ta lënë të lirë portugezin, Unitedi po kërkon 12 milionë euro. Ronaldo 37-vjeçar nuk bën pjesë në planet e trajnerit Erik ten Hag dhe për këtë arsye do të largohet nga klubi.

Ai i u bashkua Unitedit verën e shkuar nga Juventusi dhe firmosi kontratë deri në vitin 2023, me opsionin e vazhdimit edhe për një vit tjetër. Këtë edicion, Ronaldo ka dy gola e një asistim në dhjetë paraqitje në të gjitha garat.

Më Shumë

Osmani uron Kosovën – Kujton Rugovën, familjen Jashari e të gjithë ata që dhanë jetën për liri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar të gjithë qytetarët e Kosovës për nder të Ditës së Pavarësisë, ku Kosova shënon 16 vjet si...

Agjentja e Pogbas: Ai po stërvitet për t’u rikthyer në fushë

Nga e premtja e 16 shkurtit, çdo moment mund të jetë i duhuri për dëgjimin e Paul Pogbas para Gjykatës Kombëtare Anti Doping. Avokatët e...

Lajmet e Fundit