15.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Vdes nga Covid-19 i riu që tallej me vaksinat

  • Te infektuar: 107768
  • Sheruar: 105345
  • Vdekur: 2258

 

Një i ri nga Kalifornia i cili u tall me vaksinat Covid-19 në mediat sociale ka vdekur pas një beteje njëmujore me virusin.

Stephen Harmon,  kishte qenë një kundërshtar i zëshëm i vaksinave, duke bërë një seri ‘shakash’ rreth mos vaksinimit.

“Kam 99 probleme, por një vaksina nuk është një e tillë”, -shkruante 34-vjeçari për 7,000 ndjekësit e tij në qershor.

Ai u kurua për pneumoni dhe Covid-19 në një spital jashtë Los Angeles, ku vdiq të mërkurën.

Në ditët përpara vdekjes së tij, Z. Harmon dokumentoi luftën e tij për të qëndruar gjallë, duke postuar fotografi të tij në shtratin e tij të spitalit.

“Ju lutemi lutuni të gjithë, ata me të vërtetë duan të më intubojnë dhe të më vendosin në një ventilator,” tha ai.

Më Shumë

Rusi: Qindra të arrestuar në protestat kundër vendimit të Putinit për dërgimin e civilëve në luftë

  Qindra njerëz janë arrestuar nga autoritetet ndërsa protestat kundër “mobilizimit të pjesshëm” të ri të Rusisë vazhdojnë në të gjithë vendin, ka thënë një...

Prizren/ Ndalohet një person me urdhërarrest të gjykatës – i dënuar me një vit burgim

Sot në orën 09:30 stacioni policor në Prizren ka arritur që ta ndalojë një person të kërkuar më urdhërarrest të gjykatës. Për personin e ndaluar,...

E diela me diell

Lajmet e Fundit