21 C
Prizren
E premte, 18 Shtator, 2020

Vdes një femër në Mamushë

Një femër nga Mamusha është dërguar në gjendje të rënë shëndetësore në Spitalin e Prizrenit, për trajtim mjekësor

“Mjeku kujdestar ka konfirmuar vdekjen e viktimës”, njofton Policia e Kosovës.

“Me vendim të prokurorit trupi i pajetë i viktimës është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për Obduksion”./PrizrenPress.com/

- Advertisement -

Më Shumë

Sapo nisi shkolla/ Covid prek nxënësit, disa të infektuar

gTre shkolla publike dhe një private në Fier kanë aktualisht raste me COVID-19. BalkanWeb raporton se shkollat ‘’Naim Frashëri’’, ‘’Jakov Xoxa’’ dhe ‘’Penellopi Piro’’ kanë...

Vetëm aktorët e Prizrenit pa paga (VIDEO)

Pandemia veç që i ka lënë pa aktivitete aktorët e teatrit të Prizrenit i ka lënë edhe pa paga tash e dy muaj. Fajet për...

Prizren, 3 raste të reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 608 mostra...

Rritet interesimi për produktet e Krushës

Kooperativa Bujqësore “Krusha”, ku punojnë dhjetëra gra të veja, burrat e të cilave u vranë në luftë, është në vlugun e punës këto ditë....

Komuna e Rahovecit arsyeton derdhjen e qumështit në lum (VIDEO)

Qumështarët në komunën e Rahovecit, pavarësisht angazhimit nuk po mund të fitojnë para. Madje dikush prej tyre sasinë e qumshtit që merr nga bagëtitë po...

“Mezi po pres të takohemi në hotel”, zbulohet tradhtia e Foden

Futbollisti anglez, Fill Foden nuk po gjen qetësi nga skandalet sekuale dhe e sheh sërish veten në telashe. Pas episodit me kombëtaren e Anglisë, ku...

Nuhiu kalon tek APOEL-i

Sulmuesi kosovar, Atdhe Nuhiu, do të vazhdojë karrierën te gjiganti qipriot, APOEL. 31-vjeçari ka nënshkruar kontratë dyvjeçare me klubin e njohur. Ai do të bartë fanellën...

Aksident i rëndë, humbin jetën dy vajza

Një aksident rrugor tragjik me pasojë humbjen e dy jetëve ka ndodhur mbrëmjen e së dielës në aksin rrugor Tiranë-Elbasan. Në aksident janë përfshirë një...

Arbër Rexhaj: Presidenti me diskursin e ri publik po i ngjan VV-së

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Rexhaj në emisionin “Debat” të RTK-së tha se sjellja e presidentit Hashim Thaçi karshi Asociacionit po duket si diskurs...

Vjedhje në Prizren, hajnat marrin para të gatshme në një shtëpi

Persona të pa njohur kanë depërtuar me forcë në shtëpinë e një qytetari në Prizren. “Dyshohet se aty kanë marrë para të gatshme”, njofton Policia...

Në Prizren hapet “Muzeu Lëvizës-Tirana vjen tek ti”

Me rastin e 100-vjetorit të shpalljes së Tiranës kryeqytet të Shqipërisë në qytetin historik në Prizren është hapur “Muzeu Lëvizës – Tirana vjen tek...

Një muaj paraburgim për një person që rrahu disa vajza në oborrin e gjimnazit ‘Gjon Bozuku’ në Prizren

Gjykata Themelore e Prizrenit ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje një muaj, ndaj të pandehurit me iniciale L.S nga Prizreni, për shkak të...

Rreth 80 për qind më pak turistë në Prizren

Prevalla llogaritet një ndër vendet turistike malore më të vizituara në çdo stinë të vitit në Kosovë. Por, që nga muaji mars, kur edhe u...

Ariu rishfaqet në Gjinovc të Suharekës (VIDEO)

Në shëtitoren e ecjes në Gjinoc të Suharekës, të premten mbrëma doli edhe një ari. Ai ua ndërpreu rrugën tre djemve që po ecnin andej...

Hoti sot e pret në zyrë policin që u plagos rëndë në aksionin e Zhurit

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, sot do të takohet me pjesëtarin e Policisë së Kosovës, Artur Mrasorin, i cili u plagos rëndë në një...

Rahovec, 27 qytetarë kanë humbur jetën deri më tash nga COVID-19

Në komunën e Rahovecit deri më tash kanë humbur jetën 27 qytetarë nga koronavirusi, derisa 40 raste janë aktive me këtë virus. Këtë e ka...

Lajmet e Fundit

Gjysma e qytetarëve do të marrin vetëm 31 euro nga Trusti, nëse miratohet ligji

Agron Demi nga instituti GAP ka bërë të ditur se gjysma e kontributpaguesve pensionalë, mesatarisht mund të tërheqin vetëm 31 euro nga Trusti. Ai vlerësoi...

Policia për 24 orë shqipton 833 tiketa për mosrespektim të Ligjit për Pandeminë

Ligji për Parandalimin dhe Luftimin e Pandemisë COVID-19 në Kosovë ka hyrë në fuqi në fund të muajit gusht. Ndërkaq, Policia e Kosovës gjatë 24...

SER: Gareth Bale është i Tottenhamit

Përfundon gjithçka. Gareth Bale do të luajë në Tottenham sezonin tjetër në formë huazimi nga Madridi. Pas një dite të gjatë mes klubit anglez dhe Real...

Dragash: Dënohet me 300 euro i pandehuri pasi që pranojë fajësinë për rrezikim të trafikut publik

Gjykata Themelore në Prizren, dega në Dragash, të enjten, ka shpallur aktgjykim dënues, ndaj të pandehurit Dardan Sinani, i cili akuzohej për veprën penale...

Dragash: Mungon i pandehuri, shtyhet seanca për mashtrim të qytetarëve me anë të “Instagramit”

Mungesa e të pandehurit Alban Kadriu, i cili po akuzohet se ka kryer veprën penale të mashtrimit, ka bërë që të mos mbahet seanca...