23.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

1 mijë e 599 gjoba trafiku në 24 orët e fundit

1 mijë e 599 gjoba trafiku janë shqiptuar në 24 orët e fundit në vendin tonë.

Gjatë kësaj periudhe ka ndodhur një aksident me fatalitet, 19 me të lënduar dhe 35 me dëme materiale.

Ndryshe, në 24 orët e fundit janë arrestuar gjashtë persona dhe gjashtë të tjerë janë dërguar në mbajtje.

Më Shumë

Sa importon nga Serbia dhe sa eksporton Kosova mallra në Serbi?

Serbia eksporton në Kosovë mallra me vlerë prej qindra miliona eurosh çdo vit. Por, në Serbi, interesimi për produkte nga Kosova është dukshëm më...

Zafir Berisha përkujton dëshmorin Remzi Ademaj

Ish- komandanti i UÇK-së, Zafir Berisha, ka përkujtuar dëshmorin e kombit, Remzi Ademaj- “Petriti”. Postimi i plotë i Berishës: Para 24 vitesh (15.08.1998) ra heroikisht për...

Lajmet e Fundit