9.8 C
Prizren
E premte, 24 Maj, 2024

1 mijë e 711 gjoba trafiku në 24 orët e fundit në Kosovë

1 mijë e 711 gjoba trafiku janë shqiptuar në 24 orët e fundit në Kosovë.

Gjatë kësaj periudhe kanë ndodhur 23 aksidente me të lënduar dhe 38  me dëme materiale, përcjell Klankosova.tv.

Në 24 orët e fundit janë arrestuar 19 persona dhe 10 janë dërguar në mbajtje.

Më Shumë

Shtyhet afati i procesit të regjistrimit të popullsisë

Qeveria e Kosovës ka njoftuar se është shtyrë afati i procesit të Regjistrimit të Popullsisë deri më datën 24 maj.   Sipas komunikatës  së qeverisë, ky...

Neser në Malishevë fillon spërkatja e zonave endemike nga ethet hemoragjike

Nga neser në Komunën e Malishevës se do të bëhet spërkatja selektive nga toka të zonave endemike nga ethet hemoragjike Krime Kongo. Drejtoria për mbrojtje...

Lajmet e Fundit