18.8 C
Prizren
E martë, 28 Shtator, 2021

24 të vdekur dhe 357 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

24 persona kanë vdekur dhe 357 raste të reja me koronavirus janë regjistruar gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, njofton MSH, transmeton Klankosova.tv.

7 mijë e 027 njerëz janë testuar, 1 mijë e 498 janë shëruar, ndërkohë mbi 15 mijë raste janë aktive me COVID-19.

Më Shumë

Afërdita Morina-Biffar kërkon besimin e qytetarëve të Prizrenit

Afërdita Morina-Biffar, i ka hy garës për asamble komunale nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prizren. Ajo në këtë listë mban numrin 8,...

Prizren, 30 ditë paraburgim për kontrabandim me migrantët sirianë

Gjykata Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka caktuar sot masën nga një muaj paraburgim ndaj të pandehurve F.R., dhe SH.B.., për...

Ibrahim Tatlises mban koncert pas 12 vitesh larg skenës

Këngëtari i famshëm turk Ibrahim Tatlises, i cili qëndroi larg nga skena për shumë vite, doli para simpatizantëve të tij me një koncert në...

“Let’s Do It” dhe Komuna e Suharekës pastrojnë mbeturinat në fshatin Duhël

Së bashku me përfaqësues nga komuna e Suharekës, me prezencën edhe të kryetarit Bali Muharremaj, aktivistë të “Let’s Do It”, kanë organizuar aksion për...

Sot, mot me diell

Sot në vendin tonë do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë me temperatura ditore mbi mesataren për këtë periudhë të vitit. Era do...

Prizren, blenë gjësende në market me para të falsifikuara

Të enjten në një market në Prizren, një person dyshohet se ka blerë gjësende me para të falsifikuar, raporton PrizrenPress Rastin e ka denoncuar në...

Florian Marku: Nesër është ndeshja, një ndeshje ku të gjitha ëndërrat e mia do të fillojnë të bëhen realitet

Boksieri shqiptar – Florian Marku, nesër do të ndeshet kundër ukrainasit Maxim Prodan. Meçi i shumë pritur nga shumë fansa të boksit, do të zhvillohet...

29 pacientë me COVID të shtrirë në Spitalin e Prizrenit

Shërbimi Spitalor, Klinik dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se 29 pacientë me COVID-19 janë duke u trajtuar në Spitalin e Prizrenit, raporton PrizrenPress Njoftimi...

Këngëtari amerikan shpallet fajtor për abuzim me të mitura dhe trafikim të qenieve njerëzore

Këngëtari amerikan, Robert Sylvester Kelly i njohur me emrin skenik, R.Kelly një nga emrat më të njohur të muzikës R&B, është shpallur fajtor për...

Allegri: Na ‘nderuan’ zëvendësuesit, McKennie duhet të kishte shënuar katër gola

Juventusi mori fitoren e parë kundër Spezia me rezultatin 3-2. Bardhezinjtë nuk e kishin të lehtë dhe këtë e pranon edhe trajneri Massimiliano Allegri,...

Dy raste të vdekjes dhe 133 raste pozitive me COVID-19

Dy raste të vdekjes nga COVID-19 janë shënuar gjatë 24 orëve në Kosovë. Sipas raportimit nga Ministria e Shëndetësisë janë shënuar edhe 133 raste të...

Guardiola: S’e di si ta ndal Messin

Pep Guardiola ka thënë se nuk e di se si t’i ndalë Lionel Messin, Kylian Mbappen dhe Neymarin në përballjen e sotme të Manchester...

Florian Marku me lot në sy pas fitores: Thanë se jam kick-bokser, por ja ku jam sonte

Boksieri shqiptar, Florian Marku ka shkruar historinë, duke fituar titullin ndërkombëtar IBF në peshat e mesme, shkruan Insporti. Marku boksoi 10 raunde me boksierin ukrainas,...

Kandidati i PDK-së për Kuvend të Prizrenit, Islam Ukimeri: PDK-ja do të bëjë me shumë për artin

Kandidati i PDK-së për Kuvend të Prizrenit, Islam Ukimeri ka takuar Arbnor Gashin një talent i ri i muzikës. Postimi i plotë Pas një dite të...

Quni viziton ‘Lirinë’ e Prizrenit

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Anton Quni, ka vizituar Klubin Futbollistik “Liria”. Ai, pas kritikoi pushtetin aktual, premtoi mbështetje për këtë klub të...

Punëtorët që humbën vendet e punës gjatë pandemisë, ATK hap aplikimin për subvencionimin e pagës

Administrata Tatimore e Kosovës njofton se ka zhvilluar aplikacionin dhe tashmë të punësuarit mund të parashtrojnë kërkesat e tyre për të përfituar nga masa...

Lajmet e Fundit