9.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

32 pacientë me COVID të shtrirë në Spitalin e Prizrenit

Shërbimi Spitalor, Klinik dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se 32 pacientë me COVID-19 janë duke u trajtuar në Spitalin e Prizrenit, raporton PrizrenPress

Njoftimi i plotë:

Në Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës, trajtim mjekësor nga COVID-19 po marrin 421 pacientë. Prej tyre 347 me oksigjeno-terapi dhe 40 në gjendje të rënduar shëndetësore në mjekim intensit mjekësor.

Numri i pacientëve sipas klinkave COVID-19 dhe spitaleve të përgjithshme

Klinika Infektive, 75 pacientë
Klinika Infektive II ( Mjekësi Sportive), 41 pacientë
Klinika e Pulmologjisë, 62 pacientë
Mjekimi Intensiv COVID-19 dhe Mjekim Intensiv në Klinikë Infektive 20 pacientë
Klinika e Gjinekologjisë,1 paciente
Klinika e Pediatrisë, 1 pacient

Spitali i Prizrenit, 32 pacientë
Spitali i Gjakovës, 27 pacientë
Spitali i Pejës, 72 pacientë
Spitali i Gjilanit, 36 pacientë
Spitali i Vushtrrisë, 4 pacientë
Spitali i Mitrovicës, 21 pacientë
Spitali i Ferizajt, 29 pacientë

Më Shumë

Kryetarja e RDK-së në Prizren, Adelina Morina, përfaqësuesja e vemte nga Kosova në New York, në konferencën globale

Kryetarja e Rinisë Demokratike në Prizren dhe anëtarja e Kryesisë Qendrore të Rinisë së PDK-së, Adelina Morina, po qëndron në New York të SHBA-ve,...

Arrestohet një person në Rahovec, dyshohet se në gjendje të dehur e ka sulmuar fizikisht gruan e tij

Një person është arrestuar dje në fshatin Xërxë të Rahovecit pasi dyshohet se nën ndikimin e alkoolit e ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij. Viktima...

Lajmet e Fundit