7.8 C
Prizren
E mërkurë, 21 Shkurt, 2024

Sot në Paris Borrell takon Kurtin e Vuçiqin

Josep Borrell, shefi i diplomacisë evropiane sot në Paris do të zhvillojë takime të ndara me kryeministrin Albin Kurti dhe presidentin e Serbisë Alekasandër Vuçiq.

 

Këtë e ka  bërë të ditur nga zëdhënësi i BE-së, Peter Stano përmes një postimi në Twitter.

“BE vazhdon përpjekjet për të ndihmuar në uljen e tensioneve dhe lehtësimin e përparuar të dialogut Kosovë-Serbi, Josep Borrell do të takoj nesër në Paris, në takime të ndara kryeministrin Albin Kurti dhe presidentin Aleksandër Vuçiq”, ka shkruar Stano.

Ndryshe Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti po merr pjesë në Forumin e Paqes, me ftesë të presidentit francez, Emmanuel Macron.

Më Shumë

Prizren: Rrah nënën dhe motrën, arrestohet

Një person është arrestuar në Prizren pasi ka sulmuar fizikisht nënën dhe motrën e tij. Policia njofton se viktimat kanë pranuar tretman mjekësor. Me vendim të...

65 aksidente trafiku, e mbi 2 mijë gjoba brenda 24 orëve

65 aksidente trafiku janë raportuar brenda 24 orëve, në Kosovë. 18 nga to janë me të lënduar, ndërsa 47 me dëme materiale. Gjatë kësaj periudhe janë...

Lajmet e Fundit