3.8 C
Prizren
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Sot moti me temperatura më të ulëta, maksimalja 15 gradë Celsius

Për sot parashikohet të mbajë mot me vranësira të shpeshta dhe në zona të caktuara pritet të ketë reshje të pakta kalimtare shiu.

Gjatë pasdites priten edhe intervale me diell, kryesisht të përqëndruara në Rrafshin e Dukagjinit, konkretisht në pjesën veriperëndimore.

Era do të fryjë nga drejtimi i veriut me shpejtësi prej 15 deri në 37 kilometra në orë.

Temperaturat do të pësojnë ulje të lehtë, ku minimalet do të luhaten prej 4 deri në 6 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale prej 11 deri në 15. /MeteoKosova

Më Shumë

Trezeguet: Leao do të jetë një befasi në Kupën e Botës

Ish-futbollisti i Juventus-it, David Trezeguet, ka bërë një parashikim interesant për Kupën e Botës që do të fillojë sot (e diele) në Katar. Kampioni i...

Ligji për paga do të hyjë në fuqi një muaj pas publikimit në gazetën zyrtare

Ligji për paga, i miratuar të mërkurën në Qeverinë e Kosovës, do të hyjë në fuqi vetëm një muaj pas publikimit në gazetën zyrtare,...

Lajmet e Fundit